Paralysed financial worker sitting in wheelchair immobilized analysing economy statistics of company in business office discussing with colleague. Handicapped businessman using modern technology

Dofinansowanie do wózków inwalidzkich. Gdzie można je otrzymać?

Nowoczesne wózki inwalidzkie są drogim wyposażeniem. Można jednak otrzymać na nie dofinansowanie, aby dzięki temu zapłacić niższą cenę za potrzebny do codziennego funkcjonowania sprzęt. Gdzie można uzyskać dofinansowanie do wózka inwalidzkiego?

Jakie instytucje oferują dofinansowania wózka inwalidzkiego?

Nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych może wynosić dofinansowanie do wozkow elektrycznych dla osób niepełnosprawnych, które chciałby zakupić nowoczesny sprzęt medyczny tego typu.

O dofinansowanie można ubiegać się od poniższych instytucji:

  • NFZ – Narodowy Fundusz Zdrowia
  • PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  • Program Aktywny samorząd

Dofinansowania udzielane są w ramach określonych limitów, co pozwala na otrzymanie środków w wysokości od kilkuset złotych do 25 tys. złotych w ramach dofinansowania PFRON. Wysokie dotacje dotyczą także programu Aktywny samorząd 2020 oraz na rok 2021.

Dofinansowanie do wózków inwalidzkich – jak złożyć wniosek?

Aby otrzymać dofinansowanie z NFZ, PFRON czy programu Aktywny samorząd, nie trzeba przygotowywać wniosków samodzielnie. Obecnie można zrobić to również z pomocą sklepów medycznych zaopatrujących klientów w refundowany sprzęt medyczny, których pracownicy wypełnią dokumentację.

Sklepy prowadzące sprzedaż artykułów ortopedycznych pozwalają na uzyskanie środków pieniężnych w szerokim zakresie, na przykład przez dofinansowanie do protez nogi, wózków inwalidzkich, produktów dla cukrzyków, stomików, osób wymagających stosowania produktów na nietrzymanie moczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *