Young girl looking at new house while her husband and real estate agent discussing ownership contract indoors

Inwestycje w apartamenty coraz popularniejsze. Czy to się opłaca?

Zakup apartamentów na wynajem cieszy się coraz większym powodzeniem wśród inwestorów. Własny apartament pozwala nie tylko na atrakcyjny zarobek, ale również na spontaniczny wyjazd na urlop bez konieczności wcześniejszej rezerwacji noclegu.

Inwestowanie w apartamenty na wynajem – odpowiedź na recesję

Niepewna sytuacja gospodarki w dobie pandemii koronawirusa wpływa na decyzje podejmowane przez inwestorów. Bardzo niskie oprocentowanie lokat terminowych oraz wysokie ryzyko gry na giełdzie skłaniają właścicieli gotówki do zakupu nieruchomości.

Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się lokale mieszkalne na wynajem. Poza mieszkaniami przeznaczonymi do najmu długoterminowego interesującą alternatywą niosącą ze sobą wyższą stopę zysku są apartamenty do wynajmu krótkoterminowego, które przekształcane są w tzw. aparthotele i condohotele.

Apartamenty inwestycyjne – lokalizacja to klucz do sukcesu

Aby inwestycje w apartamenty rzeczywiście mogły przynieść zysk nawet do 8-9 proc. rocznie, należy przede wszystkim wybrać dogodną lokalizację nieruchomości.

Poza dużymi miastami pokroju Warszawy, Krakowa czy Wrocławia przyszłościowym wyborem są inwestycje w apartamenty nad morzem oraz w górach. To dwa ulubione kierunki wyjazdów wakacyjnych Polaków, dlatego zapotrzebowanie na miejsca noclegowe w tych regionach stale jest wysokie.

Coraz więcej turystów zwraca również uwagę na komfort wypoczynku i wybiera luksusowe apartamenty nad morzem wynajem. Nie tylko dają więcej niezależności i prywatności niż hotele lub kwatery prywatne, ale także zapewniają dostęp do wszystkiego, co potrzebne dla wygody zakwaterowania – własna łazienka, kuchnia, często osobna sypialnia, a niekiedy nawet sauna czy jacuzzi.

Apartamenty na wynajem – wykończenie pod klucz i zarządzanie nieruchomością

Aby inwestycje w apartamenty nad morzem oraz w innych perspektywicznych lokalizacjach były jeszcze łatwiejsze, deweloperzy oferują dodatkowe usługi dla kupujących.

Apartament można nabyć wraz z usługą wykończenia pod klucz, aby był gotowy do użytkowania praktycznie od razu po odbiorze. Dzięki temu inwestor nie musi kupować materiałów i poszukiwać ekipy we własnym zakresie, co oszczędza czas i przyspiesza termin oddania lokalu.

Dodatkowo wielu deweloperów ułatwia inwestorom wynajem mieszkania nad morzem i w pozostałych regionach Polski we współpracy z firmami zarządzającymi nieruchomościami. Zarządca nieruchomości oferuje wtedy wsparcie w ramach poszukiwania i obsługi klientów, rozliczeń, formalności, sprzątania. Jest to usługa dodatkowo płatna, lecz pozwala na wygodniejsze zarządzanie apartamentami na wynajem bez konieczności osobistego prowadzenia powyższych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *