Shot of business young man pointing on whiteboard while discussing with his colleague of they new project in the modern startup office.

Zakładasz stronę dla swojej firmy? Nie zapomnij o pozycjonowaniu!

Otwarcie własnego biznesu związane jest z wieloma nowymi obowiązkami. Poza wybraniem biura księgowego, otwarciem konta firmowego w banku i wyrobieniem wizytówek nie można zapominać o własnej stronie internetowej. Aby przyciągnąć na nią potencjalnych klientów, warto postawić na skuteczną reklamę online – pozycjonowanie.

Pozycjonowanie strony – co to jest?

Wyszukiwarka internetowa jest obecnie głównym źródłem informacji dla internautów. Za jej pomocą można wyszukać także firmy działające w różnych branżach i ich produkty, usługi. Zdecydowana większość internautów korzysta z wyszukiwarki Google – to aż 97% z nich.

Pozycjonowanie, czyli SEO (Search Engine Optimization) to metoda reklamy bazująca na wyszukiwarce internetowej Google. Zalicza się do szerszej dziedziny SEM (Search Engine Marketing), co tłumaczy się jako marketing internetowy w wyszukiwarkach. Polega na promowaniu strony tak, aby była ona łatwiejsza do wyszukania w tych serwisach online.

Działania prowadzone w ramach SEO składają się z dwóch etapów:

  • optymalizacja – zmiany na stronie internetowej, by przygotować ją do promocji
  • pozycjonowanie – zdobywanie linków, na przykład przez publikowanie wartościowych treści, czyli tzw. content marketing

Poprzez pozycjonowanie stron internetowych Radom możliwe jest umieszczenie strony na wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google – znalezienie się w Top 10 wynikach powoduje, że ruch na witrynie znacznie się zwiększa.

Dlaczego warto prowadzić reklamę SEO?

Pozycjonowanie, czyli marketing internetowy w wyszukiwarce niesie ze sobą wiele korzyści dla strony firmowej.

Zalety pozycjonowania stron internetowych:

  • skuteczna metoda na pozyskanie nowych klientów
  • niskie koszty promocji
  • podniesienie rozpoznawalności firmy
  • budowa profesjonalnego wizerunku
  • szybki zwrot z inwestycji
  • możliwość mierzenia efektów reklamy

Gdzie zamówić pozycjonowanie stron internetowych?

Działania w zakresie SEO najlepiej powierzyć fachowcom w tej dziedzinie. Obsługa polega wtedy na przeprowadzeniu audytu SEO strony internetowej, a potem na jej optymalizacji i pozycjonowaniu.

Optymalne efekty można uzyskać wtedy, gdy pozycjonowanie strony będzie traktowane jako proces – wówczas promowana witryna może zdobyć i obronić uzyskaną przez siebie pozycję w wynikach wyszukiwania.

Usługi pozycjonowania świadczą agencje reklamy internetowej, czyli agencje interaktywne i agencje SEO. Często oferują także tworzenie stron internetowych, dlatego można zlecić w nich zarówno wykonanie witryny firmy, jak i jej promocję. Skorzystanie z pomocy agencji cieszących się pozytywnymi referencjami klientów gwarantuje najlepsze efekty – bez ponoszenia wysokich kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *