Headphones. Wireless black on-ear earphones on dark slate background

Słuchawki Bluetooth. Co kupić? Jak je podłączyć?

Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth to dzisiaj bardzo popularny produkt, który stanowi alternatywę dla standardowych słuchawek przewodowych. Do wyboru jest sporo modeli, które można łatwo dostosować do swoich potrzeb i ich przeznaczenia. Jakie słuchawki bezprzewodowe warto wybrać? Jak podłączyć je do sprzętu, na przykład telefonu?

Rodzaje słuchawek Bluetooth – co kupić?

Za pomocą słuchawek Bluetooth można słuchać muzyki ze swojego telefonu, ale również można używać podczas grania w gry komputerowe, na konsoli, do oglądania filmów i seriali czy też do prowadzenia rozmów jako słuchawki do telefonu z mikrofonem. Zatem mają one pokaźne zastosowanie – warto więc dobrać swój model tak, aby pasował do konkretnego zadania.

Słuchawki dokanałowe

Obecnie bardzo popularne są słuchawki douszne, inaczej słuchawki dokanałowe. Tego typu model wyposażony jest w specjalne wkładki umieszczane w kanale słuchowym. Pozwalają wtedy na uzyskanie lepszego efektu nagłośnienia, ponieważ wygłuszają odgłosy z otoczenia. Dzięki temu, że są wyposażone w mikrofon, nadają się również do stosowania jako słuchawki do telefonu.

W słuchawkach umieszczone są akumulatory, dlatego nadają się do ładowania. Najlepsze modele mogą zapewnić nawet około 6 godzin pracy na jednym ładowaniu. Do słuchawek tego typu dodaje się także pudełeczka działające jak powerbank, które pozwalają na doładowanie ich wtedy, gdy nie są używane.

Słuchawki nauszne

W technologii Bluetooth wykonuje się także słuchawki nauszne. Wyposażone są w duże muszle, które okalają uszy, dlatego także pozwalają na dobre odseparowanie od dźwięków zewnętrznych. Sprawdzą się jako słuchawki do telefonu z mikrofonem oraz jako słuchawki do telewizora, konsoli czy do komputera.

Tego typu słuchawki przez wiele osób uznawane są za wygodniejsze niż dokanałowe, ale zajmują one więcej miejsca. Także wyposażane są w akumulatory, które należy systematycznie doładowywać. Większe rozmiary takich słuchawek powodują, że można korzystać z nich nawet do około 30 godzin.

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth?

Podłączenie słuchawek Bluetooth jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy je włączyć, a następnie sparować je z urządzeniem, z którego chcemy korzystać.

Zdarza się, że telefon nie widzi słuchawki Bluetooth. W takim przypadku zaleca się ponowne sparowanie albo usunięcie urządzenia z telefonu i dodanie go ponownie. Można także wyłączyć i włączyć ponownie swój telefon albo komputer, gdy problem ten występuje na innych sprzętach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *