Sprzęty, które powinny znaleźć się w każdym domu

Producenci sprzętów AGD prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych gadżetów do domu, które mają za zadanie ułatwić i uprzyjemnić wykonywanie codziennych obowiązków. Dziś przyjrzymy się niektórym z nich i podpowiemy, które warto rozważyć, jeśli planujemy zakup sprzętów do domu.

Zmywarka automatyczna

Choć ten sprzęt AGD wcale nie jest żadną nowością technologiczną, to jednak w wielu domach wciąż go brakuje. Niektórzy myślą, że inwestycja w zmywarkę nie jest opłacalna, gdyż oprócz samego zakupu sprzętu musimy doliczyć jeszcze zużycie prądu oraz wody. W rzeczywistości jednak zmywanie ręczne jest dużo mniej oszczędne, gdyż zużywamy wówczas więcej wody. Co do energochłonności zmywarki to dostępne obecnie na rynku urządzenia cechuje niskie zużycie prądu, więc rocznie zużyjemy na jej pracę ok. 150-170zł. Co natomiast zyskujemy? Przede wszystkim komfort i oszczędność czasu. Wystarczy bowiem załadować do zmywarki brudne naczynia i włączyć odpowiedni tryb pracy, a urządzenie wykona za nas całą robotę. Jeśli podliczymy, ile czasu spędzamy tygodniowo na myciu naczyń, w ciągu roku może się okazać, że zaoszczędzimy dobrych kilka godzin.

Odkurzacz bezprzewodowy

Kolejny z gadżetów, który gorąco polecamy do domu, to odkurzacz bezprzewodowy. Urządzenie to zdecydowanie ułatwia sprzątanie, gdyż nie musimy przepinać kabla zasilającego przechodząc do kolejnych pomieszczeń, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego odkurzacza. Ten posiada bowiem wbudowany akumulator wystarczający na odkurzanie przez około godzinę. Do wyboru mamy odkurzacze ręczne oraz automatyczne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem, którego używamy bardzo podobnie jak tradycyjnego odkurzacza, natomiast drugi to autonomiczny robot, który jest zaprogramowany na sprzątanie danej powierzchni. Polecamy w szczególności odkurzacze Xiaomi, które doczekały się wielu pozytywnych recenzji konsumentów.

Oczyszczacz powietrza

Kolejny gadżet, który proponujemy jako niezbędne akcesorium w domu, to oczyszczacz powietrza. Choć nie jest on bezpośrednio związany ze sprzątaniem czy utrzymaniem porządku, to jednak bardzo ważną rolę w naszym życiu. Oczyszczacz bowiem filtruje powietrze znajdujące się wewnątrz naszego mieszkania czy domu, usuwając z niego różnego rodzaju zanieczyszczenia, w zależności od tego, jakie posiada filtry. Takie urządzenie może oczyszczać powietrze ze smogu, dymu papierosowego, kurzu i roztoczy, różnego rodzaju alergenów. Szczególnie polecamy zakup oczyszczacza powietrza do mieszkania, w którym znajdują się małe dzieci, alergicy lub osoby starsze.

Suszarka do ubrań

Naszą ostatnią propozycją sprzętu do domu, w który warto zainwestować, jest automatyczna suszarka do ubrań. Choć obecnie znajduje się ona jeszcze w niewielu domach, to staje się coraz bardziej popularna, gdyż zwyczajnie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także zapewnia niezwykłą wygodę. Susząc pranie w suszarce nie musimy tracić czasu na rozwieszanie go na sznurkach, gdyż po określonym czasie wyciągamy z urządzenia suche rzeczy gotowe do założenia lub schowania do szafy. Suszarka automatyczna sprawdza się w przypadku, gdy często robimy pranie, a także wtedy, gdy nie mamy możliwości rozwieszenia go wygodnie na suszarce lub sznurkach i tym samym pranie nie może szybko wyschnąć. Polecana jest również osobom, które posiadają małe dzieci, gdzie istnieje konieczność częstego prania ich ciuszków.

Wyżej opisane gadżety i sprzęty to świetna pomoc w codziennych obowiązkach domowych, dzięki której oszczędzamy czas, także uzyskujemy wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *