Businessman checking stock market online

Nowoczesny system WMS, czyli sprawne zarządzanie magazynem z każdego miejsca

Czy informacje o magazynie z całym asortymentem firmy i danymi na temat zapasów można zmieścić w kieszeni? Po części tak, o ile wykorzystasz nowoczesny system WMS. W tym artykule dowiesz się, czym on jest oraz co może Ci zapewnić.

Czym jest system WMS?

Zarządzanie magazynem jest złożonym procesem. Szczególnie gdy produkty liczymy w tysiącach czy nawet setkach i gdy pracowników pracujących na magazynie jest więcej, niż 10. Polegając na własnej pamięci i ręcznie wprowadzanych danych, łatwo się pogubić, a gdy potrzebne jest szybkie i sprawne działanie, stres szybko daje o sobie znać.

System WMS (ang. Warehouse Managment System) to oprogramowanie, które znacznie usprawnia pracę na magazynie i kontrolę zapasów.. Przydaje się szczególnie tam, gdzie produktów jest dużo i chcemy szybko je odnaleźć.

W wielu firmach systemy WMS są zintegrowane z systemem ERP, który pozwala zarządzać wszystkimi obszarami działalności przedsiębiorstwa. Dlaczego korzystanie z nich okazuje się kluczowe?

Co daje system WMS w firmie?

Rozwiązania tego typu służą magazynom, przez które codziennie przechodzi wiele przesyłek. System WMS pozwala bezbłędnie zlokalizować towary, kontrolować ich przepływ i minimalizować ilość pomyłek. Dotyczy to każdej pojedynczej przesyłki.

Nowoczesne rozwiązania otwierają pole do skalowania, elastycznego zarządzania firmą, a także dostosowania oprogramowania do własnych preferencji użytkowych. Podstawowe zalety systemów WMS to m.in.:

  • Łatwe wyszukiwanie towarów.
  • Wygodne przesunięcia magazynowe.
  • Szybka komplementacja produktów.
  • Sprawna regulacja ilości towaru na magazynie.
  • Szybkie wprowadzanie informacji dotyczących przesyłki czy przewoźnika.
    • Jaki system wybrać?

Odpowiedź jest prosta: Taki, który będzie Ci najbardziej odpowiadać. jednym z najbardziej nowoczesnych i wygodnych rozwiązań jest System Mobile WMS. Obsługuje urządzenia mobilne, pozwalając na zarządzanie pracą magazynu całkowicie zdalnie, np. przez telefon komórkowy.

Oprócz wielu dedykowanych funkcji zintegrowanych z Micorsoft Business Central oraz intuicyjnemu interfejsie umożliwia on pracę również w trybie offline. Dzięki temu nawet w momencie awarii Internetu wciąż możemy prowadzić prace magazynowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *