Shot of a young businesswoman making notes in her notebook.

EOR – na czym polega zlecenie zatrudnienia pracownika innej firmie?

Usługa EOR jest wybierana przez polskich przedsiębiorców coraz częściej. Dzięki niej można łatwiej wejść na zagraniczne rynki, gdy konieczne jest zatrudnienie pracowników. Wyjaśniamy, czym jest Employee of Record i jakie są główne korzyści wynikające z takiej obsługi.

Na czym polega obsługa Employee of Record – EOR?

Zlecenie zatrudnienia pracownika innej firmie to rozwiązanie często używane przy wchodzeniu firm na zagraniczne rynki, między innymi w Szwecji, Danii, Norwegii. Do tego celu stosowana jest usługa określana w skrócie jako EOR – Employee of Record.

Co to jest EOR (Employee of Record)? W ramach tej usługi przedsiębiorca może zlecić obsługę formalną zatrudnienia firmie outsourcingowej. Dzięki temu nie musi on zajmować się związanymi z tym sprawami, przy czym zachowuje prawo do wyboru pracownika i zarządzania jego pracą.

Firmy prowadzące usługi Employee of Record są również określane pracodawcami formalnymi. Stosowany jest też termin Employer of Record.

Employee of Record – jakie są korzyści współpracy z pracodawcą formalnym?

Dlaczego EOR sie sprawdza w Szwecji oraz w innych krajach? Usługa ta jest bardzo korzystna z punktu widzenia przedsiębiorcy, ponieważ ogranicza jego odpowiedzialność i ułatwia mu wejście na zagraniczne rynki, gdzie obowiązują inne przepisy niż w Polsce.

Obsługa EOR Szwecja to zatem:
– Niższe ryzyko,
– Oszczędność czasu,
– Zgodność z lokalnymi przepisami,
– Redukcja kosztów,
– Pomoc ekspertów,
– Wygodna płatność.

Jak rozpocząć korzystanie z usług EOR?

Jak można zlecić zatrudnienia pracownika innej firmie? W tym celu warto zapoznać się z dostępnymi usługami i wybrać sprawdzonego pracodawcę formalnego oferującego tego typu wsparcie.

Współpraca odbywa się wtedy w ramach podpisanej umowy oraz płatności w formie abonamentu. Płatności te przekazywane są pracodawcy formalnemu i pokrywają koszty zatrudnienia pracownika oraz wynagrodzenie za obsługę EOR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *