Zatrudnianie pracowników w Norwegii przez EOR – na czym polega?

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby rozwijać swój biznes w norwegia eor i potrzebują tam pracowników, nie muszą zajmować się formalnościami dotyczącymi ich zatrudnienia i wynagrodzeń we własnym zakresie. Rozwiązaniem jest usługa EOR. Czym dokładnie jest EOR i jakie oferuje korzyści?

Usługa EOR – co to jest?

EOR jest rozwiązaniem bardzo popularnym wśród firm decydujących się na międzynarodowy rozwój. Co to jest EOR (Employee of Record)?

Termin jak Employee of Record, niekiedy rozwijany również jako Employer of Record, odnosi się do usługi outsourcingowej, która umożliwia przeniesienie formalności dotyczących wynagradzania pracowników na firmę zewnętrzną.

W ramach usługi EOR można zatem skorzystać ze wsparcia w obszarze jak:
– Naliczanie wynagrodzeń,
– Wypłacanie wynagrodzeń w lokalnej walucie,
– Opłacanie podatków,
– Regulowanie składek ubezpieczeniowych,
– Pomoc w formalnościach z pozwoleniem na pracę, wizą,
– Doradztwo dotyczące zatrudniania pracowników za granicą.

Obecnie taka usługa jest popularna w przypadku firm prowadzących działalność w Norwegii, ale również ma ona zastosowanie wtedy, gdy firma chce rozwijać się w innych państwach.

Jakie korzyści daje skorzystanie z EOR?

EOR oferuje sporo korzyści dla przedsiębiorców. Dlaczego EOR sie sprawdza w Norwegii?

Przede wszystkim usługa EOR umożliwia łatwiejsze prowadzenie działalności, bez przeznaczania czasu na formalności. Jednocześnie daje możliwość pełnego zarządzania kadrami. Zmniejsza przy tym ryzyko, oszczędza czas i koszty.

Usługi EOR – jak z nich skorzystać?

Aby skorzystać z usług EOR w Norwegii, należy znaleźć firmę prowadzącą obsługę w tym zakresie. Jak można zlecić zatrudnienia pracownika innej firmie?

Należy wybrać pracownika lub pracowników, a następnie skontaktować się z firmą świadczącą usługi EOR. W następnej kolejności jej specjaliści będą mogli zająć się niezbędnymi formalnościami dotyczącymi ich zatrudnienia i regularnie opłacać ich wynagrodzenie i składki.

Firma korzystająca z usługi musi jedynie regulować faktury, które zawierają koszty zatrudnienia i obsługi EOR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *