Potrzebna pieczątka firmowa? Zamów ją online!

Przydatna podczas kontaktów z kontrahentami, klientami czy urzędami – pieczątka firmowa nie jest wprawdzie obowiązkiem, ale znacznie ułatwia prowadzenie własnego biznesu. Teraz można zamówić ją również przez internet.

W Polsce nie istnieją przepisy, które obligowałyby przedsiębiorców do wyrabiania pieczątek. Te niewielkie i dodatkowo niedrogie gadżety są jednak bardzo pomocne, dlatego warto pamiętać o ich zamówieniu przy zakładaniu własnej firmy.

Jakie informacje może zawierać pieczątka firmowa?

Pieczątka online dla firmy pełni cele informacyjne i identyfikacyjne. Jest ona przybijana na wielu dokumentach, na przykład na fakturach, rachunkach, umowach, wnioskach czy kopertach. Dzięki temu, że zawiera podstawowe dane dotyczące przedsiębiorstwa, oszczędza czas przy ich wypisywaniu.

Na pieczątkach firmowych umieszcza się takie informacje jak:

  • nazwa firmy
  • imię i nazwisko właściciela
  • forma prawna firmy
  • adres prowadzonej działalności
  • numer telefonu kontaktowego
  • adres strony WWW
  • adres poczty e-mailowej
  • numery REGON, NIP
  • numer konta bankowego firmy
  • logo firmy

Zamówienie pieczątki zawierającej powyższe dane możliwe jest również przez internet. Takie pieczątki online przygotowywane są wtedy na indywidualne zamówienie klienta, zgodnie z przekazanymi przez niego danymi.

Jak wybrać najlepszą pieczątkę dla firmy?

Najlepsza pieczątka firmowa to ta, która jest automatyczna – samotuszująca. To rodzaj pieczątki wyposażonej w obrotowy mechanizm oraz poduszkę tuszującą – wszystko umieszczone jest w jednej obudowie. Takie gadżety są kompaktowe, lekkie i łatwe w użyciu.

Najczęściej pieczątka firmowa wyposażana jest w poduszkę z tuszem czarnym, granatowym albo czerwonym, lecz również można zamówić je z tuszami w innych barwach. Co więcej, dostępne są też pieczątki o różnych kolorach – poszczególne elementy stempla są wtedy tuszowane poduszką dzieloną na kilka stref, z których każda ma inny kolor tuszu.

Jak zamówić pieczątkę przez internet?

Aby otrzymać pieczątkę firmową, nie trzeba już wychodzić z biura albo z domu. Wystarczy zamówienie pieczątki online – szybko i wygodnie!

Przy składaniu zamówienia na pieczątki przez internet, w pierwszej kolejności należy wybrać typ pieczątki, następnie określić jej format – kształt odbicia, jego szablon, a potem dodać do projektu swoje dane. Można też zaznaczyć kolor tuszu, a nawet zamówić pieczątkę wielokolorową.

Po wykonaniu projektu należy wybrać sposób dostawy, płatności i podać swoje dane osobowe i adresowe. Realizacja najczęściej trwa od 24 godzin do 5 dni roboczych. Zamówione pieczątki online przesyłane są za pomocą firm kurierskich, poczty lub do paczkomatów.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *