Automaty vendingowe: rodzaje, zastosowanie, wynajem

Automat sprzedażowy, czyli vendingowy (ang. vending – sprzedaż) jest obecnie popularnym sposobem na prowadzenie zautomatyzowanej sprzedaży w różnych miejscach. Jakie są najczęściej spotykane rodzaje maszyn vendingowych? Jakie mają one zastosowanie? Jak ustawić automat?

Rodzaje automatów vendingowych

W maszynie vendingowej można zakupić różne produkty, za które można zapłacić gotówką – bilonem albo banknotami – albo bezgotówkowo, na przykład kartą lub telefonem komórkowym.

Wybrane rodzaje maszyn vendingowych:

  • automaty ze snakami, przekąskami – oferują słodycze, kanapki i inne produkty spożywcze
  • automaty z napojami – serwują kawę, herbatę, wodę, soki i inne napoje ciepłe i zimne
  • automaty biurowe – stosowane głównie w biurach, udostępniają gorące napoje
  • maseczkomaty – nowość – automaty vendingowe oferujące artykuły higieniczne jak maseczki, żele do dezynfekcji

Maszyny vendingowe – zastosowanie

Automat do sprzedaży może być ustawiony w różnych miejscach. Urządzenia tego typu spotykane są między innymi na ulicach, dworcach, uczelniach, w biurach, galeriach handlowych.

Maszyny vendingowe mogą być pojedynczymi urządzeniami wolnostojącymi lub mogą tworzyć większe zabudowy vendingowe. Zabudowy składają się z połączonych ze sobą modułów i mogą oferować szeroką gamę artykułów. Także mogą posiadać dodatkowe wyposażenie, na przykład kuchenkę mikrofalową, kosze na śmieci.

Wynajem automatu vendingowego

Zamontowanie automatu vendingowego w firmie jest związane z wieloma zaletami – daje dostęp do napojów i przekąsek przez cały czas, a także zwiększa zadowolenie pracowników i klientów, którzy mogą wtedy uzyskać łatwy dostęp do produktów.

Najkorzystniejszą opcją jest wynajem automatów vendingowych. Wówczas firma oferująca maszyny wendingowe dostarczy wybrane wyposażenie do klienta, a także może zapewnić jego systematyczne zaopatrzenie oraz serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *