Założenie firmy w Danii. Jak to zrobić?

Rozpocznij nowy biznes w Danii za pomocą kilku kliknięć. Dania pozwala na swobodne zakładanie działalności gospodarczej przez innych obywateli Unii Europejskiej. Polacy coraz częściej korzystają z tej okazji.

Firma w Danii – formy prowadzenia działalności

Jeśli zamierzasz założyć Dania firma, pierwszym krokiem jest wybranie opcji z menu formularza biznesowego. Najpopularniejszym miejscem dla duńskich firm jest Enkeltmandsvirksomhed, czyli jednoosobowa działalność gospodarcza. Do prowadzenia firmy ze wspólnikiem dostępne są spółki akcyjne, jawne, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz komandytowe.

Otwarcie firmy w Danii – procedura

Pierwszym krokiem jest wybór formy prawnej. Jeśli wnioskodawca nie jest obywatelem UE/EOG, musi posiadać duńskie zezwolenie na pobyt i mieszkać w Danii przez co najmniej rok, zanim będzie mógł otworzyć własną firmę. Aby rozpocząć działalność gospodarczą w Danii, musisz zarejestrować ją w duńskim rządzie. Aby to zrobić, musisz uzyskać swój osobisty numer podatkowy. Na jego podstawie można uzyskać numer podatkowy firmy (CVR). Założenie firmy jest możliwe przez Internet, oszczędzając koszt i czas dojazdu. Ważne jest również, aby powiadomić lokalny urząd skarbowy o swoim statusie online i uzyskać numer Tastselv.

Obowiązki przedsiębiorcy w Danii

W tym rozdziale omówiono obowiązki przedsiębiorców w Danii. W Danii przedsiębiorcy są zobowiązani do płacenia podatków od dochodów, które uzyskują z prowadzonej działalności. Ważne jest, aby przedsiębiorcy dbali o to, by prowadząc biznes pamiętali o swoich obowiązkach i odpowiednio o nie dbali. W Danii jednym z najważniejszych obowiązków jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. Oznacza to, że przedsiębiorcy muszą mieć księgowego, który pomoże im w prowadzeniu ksiąg rachunkowych i rozliczeniach podatkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *