Human hand with pen over business contract

Dostępne rodzaje faktoringu – jaka jest ich różnica?

Usługi faktoringowe pomagają firmom zmniejszyć ryzyko związane z ich przepływami pieniężnymi. Cieszą się coraz większą popularnością wśród firm, które chcą wygodniej i bezpieczniej prowadzić swój biznes. Firmy faktoringowe oferują szeroką gamę tego typu usług, dzięki czemu możesz wybrać odpowiedni wariant dla swojego biznesu.

Czym jest faktoring?

Faktoring polega przede wszystkim na tym, że firma zajmująca się faktoringiem finansuje faktury mające odroczony termin płatności. Klient współpracujący z takową firmą wystawia dla swoich kontrahentów faktury, natomiast firma faktoringowa uwalnia nawet 80-90% należności w jednej fakturze. W efekcie końcowym osoba wystawiająca fakturę może zarządzać swoją firmą prowadzić płynniej, bez obawy, że straci płynność finansową.

Firmy faktoringowe oferują szeroki wachlarz usług, każdy dostosowany do potrzeb wielu odbiorców.

Dostępne do wyboru są różne rodzaje faktoringu. Możemy podzielić na:

– Faktoring z tak zwanym regresem (faktoring niepełny) – faktoring ten nie obejmuje ubezpieczenia od należności,

– Faktoring pełny czyli faktoring bez regresu – rodzaj tego faktoringu posiada dodatkowe ubezpieczenie należności,

– Faktoring masowy – przeznaczony jest dla przedsiębiorstw, które posiadają rozbudowany portfel swoich kontrahentów,

– Faktoring online – ten rodzaj faktoringu prowadzony jest poprzez internet.

Wspomniane wyżej usługi oferowane są przez wiele firm faktoringowych na naszym rynku. Jedną z takich firm jest: BBY Financial Services. Firma ta posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie usług.

Jaki rodzaj faktoringu warto wybrać: z regresem czy bez regresu?

Jeśli chodzi o rożnice między faktoringiem z regresem oraz bez regresu to chodzi tu głównie o ryzyko, wiąże się z nieopłaceniem faktury poprzez klienta danej firmy.

Faktoring z regresem sugeruje się firmom, które współdziałają z zaufaną rzeszą klientów. Natomiast drugi rodzaj faktoringu czyli faktoring bez regresu, sugerowany dla przedsiębiorstw współpracujących często z nowymi kontrahentami.

Dzięki faktoringowi bez regresu możemy ograniczyć niebezpieczeństwo które wynika z niewypłacalności klienta. W takiej sytuacji niewypłacalność kontrahenta spoczywa na firmie faktoringowej. Jest to zdecydowanie opcja kosztowniejsza, jednak jest o wiele bezpieczniejsza dla przedsiębiorstw, które boją się, że faktury nie zostaną opłacone w terminie.

Czy faktoring nadaje się dla przedsiębiorstw, które mają w swojej bazie klientów z zagranicy?

Mówiąc o faktoringu, warto podkreślić, że jest to również dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które współpracują z klientami zagranicznymi.

Na stronie bibbyfinancialservices.pl znajdziesz wiele informacji dotyczących faktoringu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *