bronze themis sculpture on female lawyer table

Opiniowanie umów dostępne także przez internet

Usługa opiniowania umów polega na dokładnym zapoznaniu się z zapisami umowy przez prawnika. Teraz taką obsługę można zlecić także przez internet. Kiedy warto skorzystać z opiniowania umów? Jak zamówić taką usługę prawną online?

Opiniowanie umów przez prawnika – kiedy warto?

Umowy zawieramy niemalże każdego dnia. Niektóre z nich, na przykład umowa kupna w sklepie, nie wymagają analizy prawnej, ale inne, na przykład umowa z podwykonawcą czy umowa kredytu hipotecznego, będą potrzebowały dokładnego przeczytania.

Osoba będąca stroną umowy może samodzielnie ją przeanalizować, ale również może zlecić takie właśnie usługi specjaliście – prawnikowi. Taka obsługa określana jest wtedy jako opiniowanie umów i dostępna jest ona praktycznie w każdej kancelarii adwokackiej i radcowskiej.

W ramach obsługi prawnik sprawdza zapisy umowy pod kątem ich zgodności z prawem, wskazuje, czy umowa jest korzystna dla klienta, może też zaprezentować wzór prawidłowej umowy, na przykład jak wzór umowy najmu czy pożyczki.

Jak zamówić opiniowanie umowy przez internet?

Usługę polegającą na opiniowaniu umów można obecnie zamówić również w internecie. To wygodna propozycja przeznaczona dla osób, które nie mogą aktualnie udać się do kancelarii, a także dla każdego, kto docenia komfort.

Takie porady prawne przez internet są wygodnym rozwiązaniem, gdyż klient może przekazać dokument online, a prawnik ma wtedy czas na zapoznanie się z umową i może przekazać klientowi efekt swojej pracy w formie wiadomości. To wszystko bez potrzeby osobistego udawania się do kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *