portrait of focused real estate agent working at workplace

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości – na czym polega i kiedy warto?

Agencja nieruchomości SAY-HOME pomoże nie tylko przy sprzedaży mieszkania, ale także przy jego kupnie. Jaką ofertę mają dla klientów biura nieruchomości? Sprawdzamy zakres ich obsługi i doradzamy, kiedy warto z niej skorzystać.

Dlaczego warto kupić mieszkanie przez biuro nieruchomości?

Wymarzonego mieszkania można poszukiwać we własnym zakresie, przeglądając codziennie dziesiątki nowych ofert na różnych portalach ogłoszeniowych. Można jednak znaleźć je znacznie łatwiej – wybierając pomoc biura nieruchomości.

Z pomocy pośrednika mogą skorzystać nie tylko właściciele mieszkań. Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku również jest bardzo łatwe i szybkie, a ponadto wygodne i bezpieczne.

Pomoc biura nieruchomości przy zakupie mieszkania – korzyści:

 • oszczędność czasu przy zakupie mieszkania
 • szybkie znalezienie idealnego lokum
 • większe bezpieczeństwo transakcji
 • pomoc w formalnościach związanych z kupnem

Biuro nieruchomości – usługi dla kupujących mieszkania

Zarówno zakup, jak i sprzedaż mieszkania krok po kroku odbywają się na bazie szerokiej gamy usług świadczonych przez biuro. Jaka obsługa skierowana jest do klientów, którzy poszukują mieszkania dla siebie?

 1. Opis odpowiedniego mieszkania
  W pierwszym kroku biuro prosi o przekazanie informacji dotyczących idealnego mieszkania, na przykład jego lokalizacji, metrażu, rozkładu, ceny.
 2. Wyszukanie nieruchomości dla klienta
  Na podstawie wskazań biuro nieruchomości wyszukuje ofertę odpowiadającą oczekiwaniom klienta. Pod uwagę brane są oferty w bazach biur oraz na portalach ogłoszeniowych.
 3. Prezentacja mieszkania
  Pośrednik pokazuje klientowi wybrane przez niego mieszkania i odpowiada na jego pytania. Ponadto pośrednik może sprawdzić informacje o nieruchomości w księgach wieczystych dla bezpiecznej transakcji.
 4. Podpisanie umowy
  Gdy klient jest zdecydowany na zakup nieruchomości, wtedy biuro może zadbać o związane z nim tym formalności, czyli przygotowuje umowę, która potem sygnowana jest u notariusza. Biuro może także pomóc w kwestiach związanych z kredytem, opłaceniem podatku, gdy jest on należny, przepisaniem mediów i w innych sprawach dotyczących kupna lokalu mieszkalnego.

Wobec tego zakup nieruchomości za pośrednictwem biura również może być korzystnym wyborem. Dzięki wiedzy i doświadczeniu pośredników znalezienie idealnego lokum w wyznaczonym budżecie jest jeszcze prostsze, wygodniejsze i oszczędza dużo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *