Nie daj się oszukać fałszywemu pracownikowi UOKiK-u

Nie daj się oszukać fałszywemu pracownikowi UOKiK-u

Oszuści poszywający się pod pracowników Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za swój cel obrali przedsiębiorców, którym oferowana jest odpłatna pomoc w usunięciu niezamówionych reklam i ogłoszeń internetowych.

Oszuści dzwonią do przedsiębiorców z propozycją odpłatnej pomocy w usunięciu niezamówionych reklam i ogłoszeń internetowych. Rozmówcy są informowani, że niepodjęcie proponowanych działań będzie wiązało się ze zwiększeniem opłaty za emisję reklam i ogłoszeń.

Przed procederem oszustów ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zaznacza, że przestępcy podszywający się pod pracowników dzwonią z bardzo różnych numerów. W związku z czym apeluje o ostrożność i przypomina, że pracownicy UOKiK nie występują w imieniu jakiegokolwiek przedsiębiorcy oraz nie proponują zawierania umów ani ich rozwiązania.

Do UOKiK regulanie wpływają informacje o próbach wyłudzeń - Pani podała się za pracownika UOKiK i pytała, czy zawierałam umowy o zamieszczanie ogłoszeń i czy w związku z tym nie przychodzą do mnie zapytania o płatności. Wydawało mi się w miarę w porządku, może urząd robi jakieś badania? Ale po dłuższej chwili, kiedy pani uświadamiała mnie, że jest tych ogłoszeń sporo, że to sporo pieniędzy i tak dalej, że mogą pomóc, kontaktują z kancelarią prawną w Poznaniu. Udało mi się na chwilę jej przerwać i zadać pytanie ile to kosztuje. Koszt takiej usługi to 390 zł - czytamy w relacji przedsiębiorcy opublikowanej na stronie urzędu.

Partnerzy